מגמת מוזיקה

מגמת המוזיקה במוזות מושתתת על התפיסה כי המוזיקה והחינוך המוזיקלי, מעצבים את עולמו של התלמיד ומשפיעים עליו. לימודי המוזיקה מעשירים את עולמו התרבותי בתחום המוזיקה, תרבויות המוזיקה, חשיפה לסגנונות מוזיקליים מגוונים ולתקופות מוזיקליות שונות.

לימודי המוזיקה כוללים: נגינה מעשית, לימוד פרטני ונגינה בהרכבים, תולדות המוזיקה ולימודי תיאוריה. הלימודים הם לקראת חמש יחידות בגרות במוזיקה.

 

רקע מוזיקלי

 כל אחד מן התלמידים המתקבלים למגמת המוזיקה מגיע מרקע שונה. חלקם לומדים נגינה זמן קצר בלבד. אנו מזהים את פוטנציאל היכולת של כל תלמיד ומשקיעים בו, החל בלמידת הבסיס של קריאת תווים, דרך למידה והבנה של כלי הנגינה, וכלה במיומנות של נגינה בהרכבים מוזיקליים בדגש על עבודת צוות.
 

שיעורי נגינה מעשיים

 כל התלמידים במגמה נהנים משיעורי נגינה פרטיים בבית הספר, ולעתים אפילו שני שיעורים פרטיים בשבוע. המורים לכלים הם מורים מנוסים בעלי ניסיון עשיר בהוראה כמו גם בנגינה מקצועית.

 

נגינה בהרכבים

 נגינה בהרכבים שמה דגש על החשיבות של נגינה בקבוצה, הקשבה ותמיכה הדדית. תהליך זה מגיע לשיאו בערב רסיטלים, שבו התלמידים נוטלים חלק בקטעי הנגינה המעשיים לבחינת הבגרות של חבריהם, המשקפים מגוון סגנונות ויכולות (מוזיקה קלה, קלאסית, ג'אז ועוד). 
 

הרסיטל

בערב הרסיטלים מגיעה לשיאה עבדת הצוות והתמיכה ההדדית של התלמידים זה בזה. זהו אירוע מיוחד ומרגש המתקיים מדי שנה ומסכם תהליך למידה המתפרש על פני שלוש שנים. במסגרת הרסיטל כל תלמיד בכיתה י"ב בוחר, מעבד ומפיק ארבע יצירות המשקפות מגוון סגנונות (מוזיקה קלה, קלאסית, ג'אז ועוד) ויכולות. התהליך כולו מתבצע בפיקוח צמוד של המורה האחראי.
 

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים של מגמת המוזיקה במוזות היא ברמת 5 יחידות לימוד:
2 יחידות בתיאוריה, פיתוח שמיעה וסולפג'. 
1 יחידה בתרבויות המוזיקה (תולדות וספרות המוזיקה). 
2 יחידות בנגינה מעשית, להלן הרסיטל.

צוות המגמה

אראל פז

מורה לתיאוריה, פיתוח שמיעה, תולדות המוזיקה ואנסמבל. מלחין ומעבד, . בוגר האקדמיה למוזיקה בירושלים

נדב רובינשטיין

רכז מגמת מוזיקה. מלמד תיאוריה, פיתוח שמיעה והרכבים. פסנתרן וקלידן, מלחין ומעבד. כותב ומנגן בתיאטראות שונים, בין היתר בתיאטרון הקאמרי, תיאטרון חיפה, תיאטרון גשר והבימה. 

רן דרום

מורה להרכבים ולשיעורי גיטרה. מנגן עם "אלון אדר ולהקה", בעל תואר שני בחינוך.

דני בושקניץ

מורה לאנסמבלים, מורה לבס, בסיסט ומפיק מוסיקלי. 

זיו קסל

מלמד אנסמבלים, שיעורי תופים,
והלחנת שירים. 
מתופף, מעבד ומפיק מוזיקלי.

יניב ברוך

מורה לפיתוח קול

יפת 28 תל אביב- יפו  |  טלפון: 03-5189049  |  פקס: 03-5189052