מגמת אמנות תיכון מוזות
ורד אהרונוביץ

מורה לציור ופיסול. בוגרת תואר ראשון במחלקה לאמנות בבצלאל ותואר שני באוניברסיטת חיפה. ממקימי הגלריה השיתופית חנינא - מקום לאמנות עכשווית. עוסקת בפיסול ציור והדפס

אוסקר אבוש

מורה לצילום. בוגר חוג לצילום במכללת הדסה ולימודי המשך במדרשת בית ברל. חבר בגלריית חנינא .
עוסק בהוראת צילום ועריכת וידאו. 

מגמת אמנות פלסטית

מגמת אמנות תיכון מוזות

לימודי האמנות מושתתים על בניית כלים לקבלת ידע לפני קבלת הידע. בניית יסודות, רגישויות, אוצר מילים וכלים תפישתיים לפני הידע ההיסטורי והטכני באמנות. 

בכיתה י' לומדים התלמידים "הבנת האמנות" ושיעורי בסיס טכניים, ברישום ציור פיסול וצילום. בכיתה י"א מעמיקים את הלימוד בתחומים אלה.

בכיתה י"ב נבחנים התלמידים בחינה עיונית מקיפה בתולדות האמנות ומעמידים תערוכת בוגרים, היא בחינת הבגרות המעשית. כל תלמיד לומד להביא את רעיונותיו לאחר פיתוח ובחינה ביצוע וברירה אל מצב סופי ומוגמר.
 

רקע באמנות פלסטית

כל אחד מתלמידים המתקבלים למגמת האמנות מגיע מרקע וניסיון שונה. אנו מזהים את פוטנציאל היכולת של כל תלמיד ומשקיעים בו, החל מלמידת הבסיס של טכניקה, שימוש בחומרים, ועד להבנה של תולדות האמנות.
 

תערוכת בוגרים

תלמידי כיתה י"ב במגמת אמנות פלסטית, מציגים בתערוכה קבוצתית את עבודות הגמר של הפרויקט המעשי באמנות פלסטית לבגרות. התערוכה מוצגת בגלריה באירוע שמשקף את העמל, הלמידה, הכישרון והיצירה האישית של כל אחד מן התלמידים. לצד התערוכה מופק קטלוג של העבודות. בבחינת הבגרות המעשית התלמידים מציגים את עבודותיהם בתערוכה ובתיק העבודות.
 

תכנית הלימודים 

מגמת האמנות כוללת מסלול תלת-שנתי לקראת בגרות של 5 יחידות לימוד באמנות, וכוללת לימודי ציור, פיסול, וידאו ארט, צילום ואוצרות: 

2 יחידות של פרויקט מעשי באמנות

3 יחידות בתולדות האמנות

מורי המגמה הם אמנים פעילים מציגים, המלמדים את השיעור החשוב של מסירות ותשוקה לאמנות הן בהוראתם בכיתה והן באמצעות הדוגמה האישית.

צוות המגמה

צוקי בן גרא

רכז מגמת אמנות פלסטית. צייר ופסל. מלמד שיעורי ציור ופיסול. למד במדרשה לאמנות בית ברל, וב"תחנה- בית ספר לציור פיגורטיבי". הציג בתערוכות בארץ ובעולם. מלמד במוזות למעלה מעשר שנים. 

מיכאל יגודין
passport-photo.jpg
יעל סלומה

מורה לתולדות האמנות. 

מורה לתולדות האמנות ולשיעור השראה. בוגרת תואר ראשון במחלקה לאמנות בבצלאל, ותואר שני ב-Maryland Institute College of Art. אמנית וידאו ומיצב.

WhatsApp Image 2019-11-21 at 10.43.16.jp
יסמין ואן אק

מורה לתולדות האמנות. תואר ראשון ושני בחינוך ואמנות במדרשה בבית ברל.

אנונימית.jpg
גיל-לי כהן

מורה לאמנות פלסטית.